Németh Szilárd, a Magyar Nép Élelmezéséért Felelős Államminiszter nagy örömmel jelentette be pártállam központi majálisán, hogy a második 5 éves terv részeként itthon is bevezetik az újszovjet élelmiszerjegy-rendszert.
Ezzel az unortodox, keleti megoldással végleg megszüntetik a nélkülözést, amit az ország a hanyatló nyugat gyarmataként szenvedett el. Míg nyugati liberális rezsimek elnyomása alatt senyvedő emberek már olyan szinten éheznek, hogy sokan kannibalizmusra vetemedtek, Magyarországon minden családnak jár heti 1 kiló árstopos liszt és cukor. A jegyeket a járási Fidesz-pártirodákban vehetik át a magyar emberek, minden héten a vasárnapi mise után.
Az evést a szívén viselő miniszter hozzátette: az aszály és a hazai mezőgazdaság összeomlása ellenére sem kell aggódnunk, mivel a kormány újragondolta a korábban nagy sikert aratott letelepedési kötvények rendszerét, így mostantól alapvető élelmiszerekért cserébe költözhetnek Magyarországra az újszovjet oligarchák. Németh Szilárd Moszkvában is járt, hogy megpecsételjék az oroszok és a Fidesz számára kölcsönösen előnyös megállapodást, majd húzós bevásárlókocsival átadott egy karton pacalkonzervert és egy láda különleges löncshúst a Kreml őt fogadó portásának.
A rezsibiztosként is funkcionáló államminiszter mellékesen bejelentette: végleg eltörlik a rezsicsökkentést. “Az újszovjet gáznak és kőolajnak köszönhetően nem kell fagyoskodnunk, mint a németeknek. Lehet, hogy nem olcsó, de legalább van” – utalt Németh Szilárd az 1000 évre megkötött orosz-magyar gázszerződésre. Ezen kívül a kormány környezettudatosság jegyében szorgalmazza a hulladék újrahasznosítását: akinek nem telik gázra, az szeméttel fűthet.
A csúcsgasztronómiában jártas miniszter hangsúlyozta, hogy a maga részéről mindenképp örül az orosz gáznak. Azt tölt ugyanis a disznóperzselőjébe, ami a kondér és a fakanál mellett az egyik alapfelszerelése.
Látogatása során Németh Szilárd azt is megköszönte a baráti orosz népnek, hogy segítettek kiűzni Magyarországról az alacsony tápértékű hamburgereket árusító nyugati gyorsétterem hálózatokat, és helyette elterjedhettek a lassú, ámde zsírban gazdag ételeket kínáló jó magyar éttermek, valamint az orosz-ukrán speciális békehadművelet idején létrejött orosz hamburgerlánc, a Vkuszno-i tocska.
“Amíg pacal van, minden van” – tette hozzá Németh Szilárd.
Comments